Tomasz Pawłowski - Artysta

 
http://livepage.apple.com/

PRZECZYTAJ

http://www.tomaszpawlowski.art.pl/
posłuchaj
William Szekspir - „Sonet 66”
Recytuje Tomasz Jerzy Pawłowski


ZOBACZ
„TJP Przedstawia”

Wywiad z Robertem Rozmusem

 

mój blog


PROFIL artysty
Imię i nazwisko:

Tomasz Pawłowski

Płeć: Mężczyzna

Urodziny: 31. lipca

Ulubiona życiowa myśl:

Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu.

Wykształcenie:

Magister Kulturoznawstwa - Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Studia podyplomowe specjalizacja reżysersko – teatralna w Warszawie, reżyser, aktor, dziennikarz.

Przedsięwzięcia artystyczne:

Kabareciarz, konferansjer, pisarz, poeta, twórca tekstów piosenek. Ma na swoim koncie trzy płyty autorskie: „Śniadanie na trawie”, Mondi Live” i „Yasmin” wydaną wspólnie z Martą Jaśminą Pawłowską – skrzypaczką solistką, absolwentką Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie. Reżyser spektakli: teatralnych, radiowych i telewizyjnych, m.in. „Miłość Niezmierzona”, „Chopin – żyłem dla muzyki” (monodram), Szekspir „scenicznie”, przedstawień kabaretowych, teatralnych i muzycznych. Od 1994 r. zajmuje się również publikowaniem felietonów – dziennikarz, członek Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Założyciel literackiego kabaretu „Uśmiech” (1987-1990), kabaretu „Śmiech” (1990-1994) oraz kabaretu „ToJa” (od 2012). Reżyser programów estradowych i TV, imprez i koncertów plenerowych, m.in. z zespołem „Skaldowie”, Robertem Rozmusem, Wojciechem Kordą itd. Obecnie reżyseruje telewizyjny talk-show „Salony z drugiej strony” i autorski program TV „Tomasz Jerzy Pawłowski Przedstawia”. Od 25-ciu lat członek Stowarzyszenia Autorów „ZAiKS” w Warszawie. Członek Jury wielu Festiwali. Ekspert kultury żywego słowa, emisji głosu, dykcji, zajęcia z aktorami.

Działalność społeczna:

Wspólnie ze swoim Ojcem Jerzym Pawłowskim założyciel pierwszego Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego na obecnym obszarze powiatu poznańskiego. Reżyser i pomysłodawca 17-tu edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Osób Niepełnosprawnych, które w roku 2000 wieńczyły obchody Europejskiego Roku Osób Niepełnosprawnych. Praca na rzecz osób wykluczonych, niepełnosprawnych i seniorów. Za działalność społeczną w roku 1999 otrzymał tytuł „Wielkopolanina Roku” w plebiscycie na najpopularniejszego Wielkopolanina organizowanym przez regionalną rozgłośnię Polskiego Radia.

Hobby: filantropia, szybkie samochody, pisanie scenariuszy i poezji.LINKI
 Myśl na kolejne dni


Nie patrz na zimę, bo nawet w jej czasie można chodzić po łąkach myśli ukwieconych bogactwem czasu metafor czerpiąc bryzę optymizmu, patrząc na motyle radości, które tańcząc beztrosko radują się w śpiewie zachwytu będąc mądrzejszymi niż mędrca szkiełko i oko.


TJP


poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Kto sądzi, że wszyscy są kłamcami i oszustami, sam sobie wystawia świadectwo.

Stefan Garczyński

 
Blog Summary Widget